Kontaktpersoner

Medarbetare

Fredrik Arwehed Pastor och föreståndare

0730477743
fredrik@hedvigslundskyrkan.se

Emanuel Johansson Pastor med inr ungdom, student, idrottsmission

076-327 78 39
emanuel@hedvigslundskyrkan.se

Alf la Fleur Administratör

0760374097
alf@hedvigslundskyrkan.se

Samuel Nilsson Barnpastor

0705725524
samuel@hedvigslundskyrkan.se

Albin Rehnman Teamare

albin.rehnman@gmail.com

Styrelsen

Ulla  Waxin Ordförande

070-619 71 85
ulla.waxin@gmail.com

Församlingsledare

Johanna Sewón Församlingsledare, koordinator livsgrupper och bön

johannasewon@hotmail.com

Oliver Sewón Församlingsledare, Lovsångsansvarig

oliver@hedvigslundskyrkan.se

Gunilla Eriksson Församlingsledare

070-377 32 74
v.gunilla.eriksson@gmail.com

Marcus Wickström Församlingsledare, koordinator livsgrupper och bön

0703139660
marcus.wickstrom@gmail.com

Gunnel Winsjansen Församlingsledare

0703770341
gunwi14@gmail.com

Pär Sjöberg 

0736550131
sjoberg.par@telia.com

SFL/KRIK Gävle

Pga nya råd och restriktioner i denna pandemi så är SFL/KRIK Gävle inställt tillsvidare. Vi återkommer framöver när det ges möjlighet att ses igen. Håll er uppdaterade på våra sociala medier.

-------------------------------------------------------------------

Välkommen till SFL/KRIK Gävle! Vi utlovar mycket glädje, svett, en härlig mix av sporter/bollsporter & go gemenskap!

Alla mellan 16-30 år är varmt välkomna!

TID: Fredagar kl.16.00-17.00
PLATS: Hedvigslundshallen, Liljevägen 3

SFL - Sport For Life
KRIK - Kristen Idrottskontakt

Vi ses!

Emanuel Johansson

Pastor med inr ungdom, student, idrottsmission

076-327 78 39
emanuel@hedvigslundskyrkan.se

Mer under UngdomUnga Vuxna